Örömmel és hálával osztjuk meg azt a hírt, hogy a Magyar Nemzeti Bank Társadalmi Kapcsolatokért Felelős Igazgatósága támogatásra érdemesnek tartotta tehetséggondozó munkánkat, azon belül is a nyelvi képzésünket.
Mózes Áron, a debreceni Wáli István Református Cigány Szakkollégium igazgatója a Magyar Rádió Nemzetiségi Adások Három szólamra cigány műsorának adott hosszú interjút az intézmény működéséről és történetről.
Beck Zoltánt egy ország ismeri a 30Y rockzenekar frontembereként, azt viszont talán kevesebben tudják, hogy a Pécsi Tudományegyetem Romológia tanszékének adjunktusaként több évtizedes akadémiai karrier is áll a háta mögött. Zoltán nemrég vendégelőadóként látogatott el a debreceni Wáli István Református Cigány Szakkollégiumba, melynek apropóján örömmel beszélgetett velünk cigány irodalomról, roma nemzetépítési törekvésekről és párhuzamos karrierjei közötti összefonódásokról.
Csupaszív és vérprofi szakembert ismertünk meg október 18-án vasárnap Dr. Beck Zoltánban, akit a nagyközönség leginkább a 30Y rockzenekar frontembereként ismer. A Pécsi Tudományegyetem Romológia tanszékének adjunktusa tudományos diskurzusokról, a romológia múltjáról és jelenéről tartott előadást szakkollégiumunkban.
Október elejére már a tanév rendjéhez, a tanórák menetéhez sikerült hozzászoknunk. Több szakkollégiumi tanulásban gazdag alkalmon is túl vagyunk már. A napi rutinjaink kialakultak.
A felelős választásról, a felelős döntésről tartott nekünk előadást Mózes Áron WISZ-igazgató, szakkollégiumi hétvégénk szombati napján, mintegy görbe tükröt tartva a fogyasztói társadalomnak.
A szakkolégiumi hétvégék mindig különlegesek, színes és hasznos alkalmak. A tanév első ilyen hétvégéjén ezúttal sem volt másként: szeptember 12-én délelőtt Mező Ferenc tanár úr avatott be a tudományos munkák elkészítésének világába, délután pedig az élő cigány zene és tánc kultúrának lehettünk részesei.
Az idei szeptember eleje a koronavírus második hulláma miatti kellemetlenségekkel együtt sokkal nagyobb kihívást jelentett, mint a tavalyi.
Váradi Zsuzsanna rövid ideig volt a Wáli István Református Cigány Szakkollégium tagja, aztán sokáig dolgozott az intézményben tanulmányi munkatársként. Végzett gyógytornász, PhD-hallgatóként pedig az elmúlt években egyre inkább kristályosodott ki előtte, mivel szeretne foglalkozni a jövőben. Látásán sokat formálnak kutatásai, illetve a Bárka Táborban szerzett tapasztalatai is – minderről az alábbi interjúban mesélt.