Intézményünk igazgazója, Mózes Áron mesélt a WISZ történetéről és a felvételiről a csatorna Esti Közelkép című műsorában.
A Wáli István Református Cigány Szakkollégium által megvalósítani kívánt EFOP-1.3.7.-17-2017-00221 „A Wáli István Református Cigány Szakkollégium tevékenységének bővítése és minőségi fejlesztése”elnevezésű projekt fő célja az előítéletesség és a hátrányos megkülönböztetés elleni többszintű fellépés, ezzel párhuzamosan hátránykompenzáció megvalósítása, ezeken keresztül a társadalmi esélyteremtés biztosítása.
Akárcsak egy évvel ezelőtt, advent második vasárnapja utáni hétfőn idén is összegyűltünk egy közös vacsorára a szakkollégium hallgatóival és munkatársaival.
Még az egyetemisták sem nőttek ki a mikulásozásból!
Romák-nem romák, hátrányos helyzetű családok felzárkóztatásáról, valamint pályaválasztási lehetőségekről is szó esett a Hajdú-Bihar Megyei Önkormányzat Dísztermében megrendezett Roma Platformon.
Eseménydús napon van túl a Wáli István Református Cigány Szakkollégium csapata, ugyanis a diákok több, Hajdú-Bihar megyében működő gyermekházat is megtekinthettek.
Ismerkedés Debrecennel és a Wálival, rengeteg hasznos információ mindössze két óra alatt: két hajdú-bihari tanoda diákjait láttuk vendégül nemrég.
Hajtás egész héten? Zh-k és beadandók sora? Teljesítésre váró egyetemi kötelezettségek? Noha a WISZ tagjai minden kihívásnak eleget tesznek, az év utolsó heteiben is bebizonyították, hogy több hétvégén keresztül képesek teljesíteni. Az esemény az EFOP- 3.4.1 -15-2015-00004 számú „A Wáli István Református Cigány Szakkollégium szakmai fejlesztése ” projekt keretében valósult meg.
November 22-én és 23-án pályaválasztás előtt álló fiatalokkal népesültek be a Debreceni Egyetem épületei, ahol a diákok minden szükséges információt megtalálhattak a város legnagyobb felsőoktatási intézményével kapcsolatban.