A Debrecen Televízió munkatársai által készített összeállítás a JövőKépZés-konferenciáról.
A Bács-Kiskun megyei Jánoshalma légvonalban sincs közel Debrecenhez, nem beszélve arról, ha tömegközlekedéssel indul el az emberfia – a helyi hittanosok egy volt WISZ-es vezetésével bátran vállalták az utat, hogy meglátogassák szakkollégiumunkat.
Szakkollégiumunk hallgatói időről időre meglátogatnak különböző tanintézményeket, ahol beszámolnak életükről, tanulmányaikról – április 13-án, pénteken ezúttal a legkisebbekhez szóltunk.
Az április 7-én kezdődő szakkollégiumi hétvégén egy izgalmas 15 órás prezi tréningen vehettünk részt, a Nemzeti Tehetség Program jóvoltából. Az esemény az EFOP- 3.4.1 -15-2015-00004 számú „A Wáli István Református Cigány Szakkollégium szakmai fejlesztése ” projekt keretében valósult meg.
Szakkollégiumunk három hallgatója nemrég a Debrecentől hatvan kilométerre található Toldon járt, ahol az Igazgyöngy Alapítvány telephelyén folyó munkába nyerhettek bepillantást.
A Wáli István Református Cigány Szakkollégium hallgatói ezúttal is interaktív hétvégén vannak túl, ahol szó esett a nemzetközi mobilitásról (Enyedi Imre előadásában), társadalmi felelősségvállalásról, projektmenedzsmentről (Kiss Ákos és Töviskes Imre vezetésével), s ez utóbbin belül arról, hogy miként épül fel egy jó projekt, milyen lépések és fázisok vannak a tervezés-kivitelezés között. Az esemény az EFOP- 3.4.1 -15-2015-00004 számú „A Wáli István Református Cigány Szakkollégium szakmai fejlesztése ” projekt keretében valósult meg.
Ahogyan korábban már hírt adtunk róla, a Nemzeti Tehetség Program támogatásával a tanév első szemeszterében elindult a WISZ Kutatói Klub. A klub megalakulása óta már több találkozón túl van.
A félévben először töltöttünk közösen egy hétvégét: a WISZ győzelmét hozó KRSZ-focikupa előtt és után a stresszkezelés rejtelmeibe nyerhettünk betekintést. Az esemény az EFOP- 3.4.1 -15-2015-00004 számú „A Wáli István Református Cigány Szakkollégium szakmai fejlesztése ” projekt keretében valósult meg.