Október elejére már a tanév rendjéhez, a tanórák menetéhez sikerült hozzászoknunk. Több szakkollégiumi tanulásban gazdag alkalmon is túl vagyunk már. A napi rutinjaink kialakultak.
A felelős választásról, a felelős döntésről tartott nekünk előadást Mózes Áron WISZ-igazgató, szakkollégiumi hétvégénk szombati napján, mintegy görbe tükröt tartva a fogyasztói társadalomnak.
A szakkolégiumi hétvégék mindig különlegesek, színes és hasznos alkalmak. A tanév első ilyen hétvégéjén ezúttal sem volt másként: szeptember 12-én délelőtt Mező Ferenc tanár úr avatott be a tudományos munkák elkészítésének világába, délután pedig az élő cigány zene és tánc kultúrának lehettünk részesei.
Az idei szeptember eleje a koronavírus második hulláma miatti kellemetlenségekkel együtt sokkal nagyobb kihívást jelentett, mint a tavalyi.
Váradi Zsuzsanna rövid ideig volt a Wáli István Református Cigány Szakkollégium tagja, aztán sokáig dolgozott az intézményben tanulmányi munkatársként. Végzett gyógytornász, PhD-hallgatóként pedig az elmúlt években egyre inkább kristályosodott ki előtte, mivel szeretne foglalkozni a jövőben. Látásán sokat formálnak kutatásai, illetve a Bárka Táborban szerzett tapasztalatai is – minderről az alábbi interjúban mesélt.
A Wáli István Református Cigány Szakkollégium számára a „WISZ – A célodhoz wisz” mottó nem csak üres közhely, hanem szakmai programunk szerves része, mely az egymásra épülő elemekből álló karrierstratégiánkban testesül meg. A karrierstratégiai támogatásunkban meghatározó elemek: maga a stratégia elkészítése, a kapcsolódó általános kompetenciák fejlesztése, valamint a gyakornoki program. Minderről a WISZ igazgatója, Mózes Áron beszélt.
A Wáli István Református Cigány Szakkollégium működése során nem csak, hogy szem előtt tartotta senior hallgatói véleményét, de visszajelzéseiket folyamatosan beépítette szakmai programjába. A 2019/2020-as tanévben mindez új szintre lépett az ötfős Hallgatói Tanács megalakulásával, mely egyrészt a híd szerepét töltötte be az intézmény tagjai és munkatársai között, másrészt a hallgatók számára igyekeztek színesebbé varázsolni a szakkollégiumi életet. Az alábbiakban a tanács öt tagját kérdeztük motivációikról, tapasztalataikról közös munkájuk kapcsán.